Dystrybutorami oryginalnych części zamiennych do BMW w Polsce są autoryzowani dealerzy. Znajdziemy ich w największych polskich miastach: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań.

Części z ASO

Niestety dealerzy nie mają swoich własnych stron z cenami części, o każdą część należy dopytywać się telefonicznie (szybciej, ale trzeba czasami czekać długo na linii) albo mailowo (niestety odpowiadają niekiedy po wielu dniach). Dostępność części na miejscu w zależności od ASO jest różna. Przykładowo a ASO w Krakowie nigdy nie było nic na miejscu o co pytałem (musieli zamawiać) a w ASO Katowice wielokrotnie mają typowe części na miejscu.

Katalog części do BMW

Najlepszym w internecie katalogiem części do BMW jest realoem.com. Uwzględniając kursy walut dzięki tej stronie poznamy również mniej-więcej ceny oryginalnych części.

Tanie oryginalne części do BMW

W internecie pojawiło się ostatnio dużo firm, które sprzedają oryginalne części, trochę taniej niż w ASO. Najprawdopodobniej te firmy… również mają części z ASO, ale mają specjalne rabaty. Części w nich są tańsze. Niestety różnice nie są kolosalne. Sięgają 5% przy tanich częściach, maksymalnie 20% przy drogich częściach. Czas oczekiwania na części jest zazwyczaj dłuższy niż w ASO ze względu na to, że ktoś z tych firm musi jechać po części do ASO…

Przykładami takich sklepów są:

  • czescidobmw.pl z Gorzowa Wielkopolskiego
  • aso-bmw.pl z Żor n/d Katowic

Serwis BMW Sikora Mikołów

Autoryzowany serwis BMW dealer aut używanych prowadzi również sprzedaż części zamiennych. Ceny ma dobre, jednak nie ma możliwości odbioru osobistego (zapewne ta firma wysyła bezpośrednio z magazynów ASO BMW). Dlatego nawet jeśli ktoś jest z okolic Mikołowa taniej może wyjść zakup drobnych części w ASO Katowice niż zamawianie w Serwis BMW Sikora.

bmwautoparts.net – czyli tanie części z Litwy

Ciekawą firmą – z której osobiście nigdy nie korzystałem jest bmwautoparts.net. Oferują bardzo dobre ceny na części jednak wysyłka następuje z Listwy a koszt dostawy to 35 zł.

Części do BMW w zagranicznych ASO

Jeśli macie możliwość odbioru części z niemieckiego ASO spróbujcie się zapytać o ceny części. Bywa, że po przeliczeniu na złotówki zakupy w niemieckim ASO wychodzą taniej.