BMW E46 to auto dość dobrze zabezpieczone antykorozyjnie. Niestety jest gorzej pod tym względem niż w starych modelach BMW, troszkę gorzej także niż E38 lub E39. Niestety dość często spotyka się – zwłaszcza w modelu touring rdze na tylnej klapie w autach nawet 7 letnich! Mimo braku napraw lakierniczych w tym miejscu oryginalna powłoka lakiernicza często jest naruszona. Kupując E46 należy zwrócić uwagę na korozję pod przednią maską która niestety występuje tam dość często – nie którzy mówią nawet że to standard to tym modelu. Zdarza się także że samochody te mają bąble na tylnych błotnikach – podobnie jak w modelu E36 – to miejsce jest źle zabezpieczone antykorozyjnie. Z przednimi błotnikami nie ma problemu chyba że auto było powypadkowe i błotnik naprawiano. Zdarza się niestety także że rdza jest widoczna w drzwiach w miejscu gdzie idzie wiązka elektryczna. Słabym generalnie elementem są doły drzwi które – jeśli ktoś nie dba – też staną się ofiarą rudej zarazy po latach eksploatacji.
Ale dość narzekań – generalnie E46 jest dobrze zabezpieczone trzeba tylko uważać na te miejsca o których wspomniano no i oczywiście na auta powypadkowe. Szczególnie należy oczywiście omijać szerokim łukiem auta które miały naprawiane progi bądź podłogę.

6 comments on “Rdza w E46

  1. Nadwozie E46 jak i inne nowsze modele BMW, Audi czy Mercedesa posiada ocynkowaną blachę, dzięki czemu jest ciężkim kąskiem dla rdzy 🙂

  2. gutek0001 pierdaczysz mercedesy i bmw gniją nie porównuj ich do audi, e46 gnije ba nawet e90 3 letnie

  3. Co ty gadasz człowieku mi w 46 nic nie rdzewieje i nie gnije. Jednak w autach 7-8 letnich się to zdarza, szczególnie klapa bagażnika.

  4. Odpryski na masce normalna sprawa, każdy samochód po 6-8 trzeba malować. Tylne błotniki, jak się jeździ po kamienistych drogach to też norma. Ale zardzewiały bak? Miałem przedtem Mercedesa „190E” i choć ruda go atakowała to takich cyrków nie było…

  5. Mialech rdza na tylny blotnik. Zodyn problem. Wziochel flexa, wziochles szpachla, pomalowales i sladu ni ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz właściwe: * *